»

پودر سیلیس در بتن سازی

پودر سیلیس در بتن سازی

تأثیر نانو سیلیس پودر شده و کلوئیدی (NS). پودر شده با استفاده از روش سل-ژل سنتز شد و در مقایسه با NS کلوئیدی تجاری موجود (۲۰ نانومتر). مطالعات SEM و XRD نشان داد که NS پودر شده غیر جمع شده و بی شکل است ، در حالی که کلوئید-NS در طبیعت جمع شده است. علاوه بر این ، این نانوذرات برای ارزیابی مقاومت فشاری ، نسبت ژل / فضا ، کمی سازی پرتلندیت ، کمی سازی C-S-H و انتشار کلرید در ملات سیمان قرار گرفتند. تقریباً ، ۲۷ و ۳۷٪ افزایش مقاومت در برابر فشار با استفاده از کلوئید و پودر-NS ، به ترتیب مشاهده شد ، در حالی که تنها در زمان استفاده از بخار سیلیس تا ۱۹٪ همین میزان بود. نسبت ژل / فضا نیز بر اساس درجه هیدراتاسیون ملات سیمان تعیین شد و با مقاومت فشاری به صورت خطی افزایش می یابد. علاوه بر این ، نتایج DTG نشان داد که ظرفیت مصرف آهک پودر-NS به طور قابل توجهی بالاتر از کلوئیدی-NS است ، که منجر به تشکیل کلسیم-سیلیکات-هیدرات اضافی (C-S-H) می شود. مطالعات نفوذ کلرید نشان داد که NS پودر شده به میزان قابل توجهی باعث کاهش ورود یون کلرید می شود زیرا ساختار با افزودن در ملات سیمان به میزان قابل توجهی بهبود می یابد.

استفاده پودر سیلیس

مقدمه استفاده از نانومواد در بخش ساخت و ساز توجه گسترده ای را به خود جلب کرده است زیرا انتظار می رود در ویژگی های مطلوب مصالح ساختمانی پیشرفت های چشمگیری حاصل شود. نانومواد متداول در سیمان عبارتند از: نانو سیلیس ، نانو تیتانیا ، نانو آلومینا ، نانو لوله های کربنی (CNT) و غیره (سانچز و سوبولف ۲۰۱۰). از همه اینها ، نانو سیلیس به دلیل واکنش پذیری بالا ، توانایی تصفیه ساختار ریز و در نتیجه منجر به کاهش تخلخل ، افزودنی م toثر در ماتریس سیمان برای تسریع هیدراتاسیون سیمان ثابت شده است (Toutanji et al. 2004). انواع مختلف نانو سیلیس (پودر یا سوسپانسیون) به صورت تجاری در دسترس است که دارای تراکم خاص ، سطح خاص ، ساختار منافذ و واکنش پذیری است (Quercia و همکاران ۲۰۱۴). چندین محقق (همانطور که توسط Singh و همکاران (۲۰۱۳) بررسی شده است) گزارش دادند که با افزودن نانوسیلیس (پودر یا کلوئیدی) در مواد پایه سیمان می توان خواص مکانیکی و دوام را بهبود بخشید.

مزیت مصرف پودر سیلیس

افزایش مقاومت فشاری ملات سیمان با ۰٫۲۵٪ پودر نانوسیلیس به ترتیب ۶۳٫۹ و ۹۵٫۹ MPa در سن ۱ و ۲۸ روزگی حاصل شد (Flores 2010). ویژگی های ملات سیمان با ذرات نانو سیلیس پودر نشان داد که نانو سیلیس نه تنها به عنوان پرکننده ای برای بهبود ریزساختار بلکه به عنوان یک فعال کننده برای ارتقا واکنش پوزولانی رفتار می کند (جو و همکاران ۲۰۰۷). خصوصیات افزایش عملکرد نانو سیلیس از طریق دو مکانیزم بدست می آید: اولاً ، ذرات فوق ریز قادرند فضای خالی بین ذرات سیمان را “بهبود” بسته بندی “و ایجاد یک ساختار نفوذ پذیر کمتر را پر کنند. در مرحله دوم ، نانو سیلیس همچنین با هیدروکسید کلسیم (CH) تولید شده با هیدراتاسیون سیمان واکنش داده و C-S-H اضافی تشکیل می دهد (گایترو و همکاران ۲۰۰۸ ، ۲۰۰۹). منافذ تخلخل و مویرگی کاهش می یابد در حالی که منافذ ژل در نتیجه گنجاندن بخار سیلیس و خاکستر بادی در کامپوزیت های پایه سیمان افزایش می یابد.

پودر سیلیس در بتن سازی

بیشتر کردن دوام بتن پودر سیلیس در بتن سازی

چندین محقق (همانطور که توسط Shi و همکاران (۲۰۱۲) بررسی شده است) نقش مواد افزودنی مواد معدنی در دوام بتن ، روش های اندازه گیری نفوذ کلرید به بتن ، چالش های ارزیابی دوام بتن از طریق نفوذ کلرید و مدل سازی عمر مفید تقویت شده را مطالعه کرده اند. بتن در محیط های پر از کلرید. ورود گازها ، آب یا یونها در محلولهای آبی به بتن از طریق فضاهای منافذی در ماتریس خمیر سیمان و رابطها یا ریز ترکهای جمع شده رب صورت می گیرد. اعتقاد بر این است که برای دوام بتن ، نفوذپذیری مهمترین ویژگی (Baykal 2000) ، مربوط به ویژگیهای ریزساختاری آن ، مانند اندازه ، توزیع و اتصال منافذ و ریز ترکها است (Savas 2000). آزمون نفوذ پذیری آب نشان می دهد که بتن نانو سیلیس در مقایسه با بتن نرم از نفوذ پذیری کمتری در آب برخوردار است (Ji 2005). ترکیب نانوذرات (Fe2O3 ، Al2O3 ، TiO2 و SiO2) و نانوذرات (مونتموریلونیت) ضریب انتشار ملات و همچنین طیف سنجی امپدانس الکتروشیمیایی را کاهش می دهد. آزمایش ها نشان می دهد که چنین اثراتی به ویژه با استفاده از nano-SiO2 و نانوذرات قابل توجه است (He and Shi 2008). در مقابل ، نانو سیلیس کلوئیدی (CNS) نشان دهنده ذرات کوچک (۱ تا ۱۰۰ نانومتر) متشکل از یک هسته سیلیس آمورف با یک سطح هیدروکسیله است که در آب نامحلول هستند (Coenen and Kruif 1988). اثرات تسریع کننده سیلیس کلوئیدی بر انحلال فاز C3S. تشکیل ژل C-S-H و پلیمریزاسیون سیلیس در هیدراتاسیون خمیر سیمان مورد مطالعه قرار گرفت (Bjornström و همکاران ۲۰۰۴). تصفیه سطح نانو سیلیس کلوئیدی در کاهش جذب آب ملات سیمان در ۵۰ درجه سانتیگراد موثر واقع شد ، اما قابل توجه است.پودر سیلی

لطفا جهت استعلام قیمت پودر سیلیس بتن سازی تماس بگیرید: ۰۹۱۲۷۳۳۶۱۵۸

معدن سیلیس همدان   | سیلیس تصفیه آب  | سیلیس صادراتی

س در بتن سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
×

سلام

برای استعلام قیمت بهترین راه گفتگوی انلاین است در خدمتتون هستیم.

09127336158

×