»

سیلیس و کاربردهای آن

سیلیس و کاربردهای آن

سیلیس و کاربردهای آن – سیلیس چیست؟ سیلیس به عنوان دومین عنصر فراوان در پوسته زمین شناخته شده است.اکسید سیلیسیم sio2 یا سیلیس ترکیب شیمیایی است که به صورت خالص و یا به صورت ترکیب در کانی های سیلیکاته وجود دارد.

سیلیس چیست؟

سیلیس به عنوان دومین عنصر فراوان در پوسته زمین شناخته شده است.اکسید سیلیسیم sio2 یا سیلیس ترکیب شیمیایی است که به صورت خالص و یا به صورت ترکیب در کانی های سیلیکاته وجود دارد.سیلیس کانی غیرفلزی،سخت و بی رنگ و یا خاکستری تیره می باشد.سیلیس در انواع شکل های کریستالی و امورف وجود دارد.علت این تنوع به دلیل انعطاف پذیری اتصال در میان تتراهدرال های sio4 است.

 

ویژگیهای عمومی سیلیس

سیلیس جز اصلی ماسه سنگ و ماسه سیلیسی،کوارتز و کوارتزیت،بلور ،کریستال،تریپلی و نواکولیت،سیلیس مصنوعی و سیلیکون شیمیایی،کانی رسی،گرانیت،سنک چخماق و دیاتومیت است.نام سیلیسsilicon از واژه لاتین silicis به معنی flint سنگ سخت ،سنگ آتش زده یا سنگ چخماق گرفته شده است.سیلیس یک ماده معدنی بسیار مقاوم در برابر حرارت و فرایند شیمیایی است و همین خواص است که آن را به طور صنعتی برای انسان جالب ساخته است.اولین کاربردهای صنعتی سیلیس بلوری احتمالا مربوط به فعالیت متالورژیکی و ساخت شیشه در چند هزار سال قبل از میلاد بوده و این موضوع در طول تاریخ ادامه داشته است.

سیلیس کانی غیرفلزی

سیلیس کانی غیرفلزی،سخت و بی رنگ و یا خاکستری تیره می باشد.سیلیس در انواع شکل های کریستالی و امورف وجود دارد.علت این تنوع به دلیل انعطاف پذیری اتصال در میان تتراهدرال های sio4 است.سیلیس جز اصلی ماسه سنگ و ماسه سیلیسی،کوارتز و کوارتزیت،بلور ،کریستال،تریپلی و نواکولیت،سیلیس مصنوعی و سیلیکون شیمیایی،کانی رسی،گرانیت،سنک چخماق و دیاتومیت است.نام سیلیسsilicon از واژه لاتین silicis به معنی flint سنگ سخت ،سنگ آتش زده یا سنگ چخماق گرفته شده است.

مقاومت سیلیس

سیلیس یک ماده معدنی بسیار مقاوم در برابر حرارت و فرایند شیمیایی است و همین خواص است که آن را به طور صنعتی برای انسان جالب ساخته است.اولین کاربردهای صنعتی سیلیس بلوری احتمالا مربوط به فعالیت متالورژیکی و ساخت شیشه در چند هزار سال قبل از میلاد بوده و این موضوع در طول تاریخ ادامه داشته است.

کاربرد سیلیس

سیلیس با توجه به کیفیت و درصد خلوص آن کاربردهای مختلفی دارد از جمله سیلیس ممتاز در صنایع شیشه و بلور ،کریستال،چینی سازی،کاشی و سرامیک،سندبلاست و رسوب زدایی،لعاب سازی ،دیوارهای پیش ساخته،سیلیس تصفیه آب و فیلترشنی،الیاف های نوری و ارتباطات استفاده می شود.در چینی سازی ،بتن های سخت،کفپوش های بتنی،چمن های ورزشی،تولید فروسیلیس،شالی های برنج،،سرامیک سازی،ریخته گری،فولاد سازی،چدن سازی،تولید سیلیکات سدیم،تصفیه آب استخر،تصفیه و زلال سازی استخرها و…کاربرد دارد.

مواد تشکیل دهنده

به طور کلی سیلیس جزو مواد اصلی تشکیل دهنده ی بسیاری از سرامیک ها و شیشه هاست.سیلیس خالص به عنوان سیستم مدل در مطالعات مربوط به سرامیک ها و شیشه هاست ،در نظر گرفته می شود.این ماده همچنین دارای استفاده های زیادی در کاربردهای فنی است.و یکی دیگر از کاربردهای مهم و اساسی استفاده در تصفیه آب و فیلترشنی می باشد و شرکت معدن سیلیس همدان با دارا بودن انواع سایزها و بسته بندی ها توانسته برای صنایع مختلف تامین و تولید کند.

 

لطفا جهت استعلام قیمت آنتراسیت تماس بگیرید: ۰۹۱۲۷۳۳۶۱۵۸
معدن سیلیس همدان   | سیلیس تصفیه آب  | سیلیس صادراتی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
ArabicEnglishFrenchGermanPersianPortugueseRussianSpanish
×

سلام

برای استعلام قیمت بهترین راه گفتگوی انلاین است در خدمتتون هستیم.

09127336158

×