»

سیلیس تصفیه آب استخر

سیلیس تصفیه اب استخر

سیلیس تصفیه آب استخر_ در مورد شن و ماسه فیلتر چه می دانید؟ در ابتدا باید بدانیم که ایده استفاده از شن و ماسه در فرآیند فیلتر از کجا آمده است؟ ایده فیلتر کردن آب برای به دست آوردن آب آشامیدنی تمیز به دوران فراعنه ، یعنی ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد ، جایی که محققان آثاری از فیلتر شن و ماسه را در اسکندریه یافتند که مربوط به سال ۵۰ میلادی است. این فیلتر برای تصفیه آب به منظور دستیابی به آب آشامیدنی سالم مورد استفاده قرار گرفت. از آن زمان ، ایده استفاده از فیلترهای شنی برای تصفیه آب های سطحی با هدف تصفیه چنین آبی برای به دست آوردن آب آشامیدنی سالم آشکار شدد تئوری فیلتر کردن توسط شن و ماسه ، فیلترهای شن آهسته طراحی شدند ، جایی که آنها در انگلستان و اسکاتلند به طور گسترده استفاده می شدند.

سیلیس تصفیه آب استخرانواع فیلتر ها

به دنبال آن استفاده گسترده ای از فیلترهای شن آهسته حدود پنجاه سال بعد در ایالات متحده آمریکا انجام شد سال ۱۸۸۰ ، پاتریک کلارک فیلتر شن آهسته ایجاد کرد ، میزان فیلتر را افزایش داد و سطح زمین مورد استفاده برای ساخت فیلترها را در ایالات متحده آمریکا ، به ویژه ایالت نیوجرسی کاهش داد. فیلترهای شنی توسعه یافته با نرخ فیلتر بالا “فیلترهای شنی سریع” نامیده می شوند. چنین فیلترهایی در صورت عدم استفاده از تصفیه با شفاف سازی شیمیایی ، که به دنبال آن فرآیند رسوب دهی انجام می شود ، سود زیادی خواهند داشت بعد از آن ، چندین نوع فیلتر اختراع شد ، زیرا آنها براساس نرخ فیلتر ، روشهای کار ، جهت جریان آب و روش کنترل روند رسوب طبقه بندی شدند. hatهمین جا بود که تحقیقات در مورد نحوه انتخاب محیط فیلتر برای فیلترها آغاز شد ، زیرا انواع مختلفی از مواد طبیعی به عنوان محیط فیلتر مورد استفاده قرار گرفتند ، از جمله: ماسه سیلیکا ذغال سنگ انتراسیت گرانت ایلمنیت پس از چندین آزمایش مشخص شد که نوع اول ، یعنی ماسه سیلیس ، متداول ترین نوع در مصر است و از معادن شن و ماسه تهیه شده است.

ویژگی ماسه سیلیس

زیرا مشخص شد که ماسه سیلیس در مقایسه با انواع دیگر ارزان است مقادیر زیادی در مصر وجود دارد نمونه شن و ماسه از هر منطقه در معدن ، متوجه می شویم که حاوی دانه هایی با قطرهای مختلف است. برای اینکه درصد اجزای نمونه شن و ماسه را بر اساس قطرها بفهمیم ، از مجموعه غربالهایی که روی یکدیگر قرار گرفته اند برای عبور وزن خاصی از شن استفاده می کنیم و وزن شنها را با قطرهای مختلف در هر غربال می دانیم ، به ترتیب برای نشان دادن درصد وزن دانه های شن با قطرهای مختلف. این فرآیند به (آزمایش دانه های شن توسط الک) معروف است. انشاالله در مقاله بعدی به طور مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت.

 

لطفا جهت استعلام قیمت انواع سیلیس تماس بگیرید: ۰۹۱۲۷۳۳۶۱۵۸

معدن سیلیس همدان   | سیلیس تصفیه آب  | سیلیس صادراتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
ArabicEnglishFrenchGermanPersianPortugueseRussianSpanish
×

سلام

برای استعلام قیمت بهترین راه گفتگوی انلاین است در خدمتتون هستیم.

09127336158

×