تاریخچه کاربرد فیلتر شنی در تصفیه آب -سیلیس تصفیه آب - پاسارگاد سیلیس

تاریخچه کاربرد فیلتر شنی در تصفیه آب

تاریخچه کاربرد فیلتر شنی در تصفیه آب ایده فیلتر کردن آب برای به دست آوردن آب آشامیدنی تمیز به دوران فراعنه ، یعنی ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد ، جایی که محققان آثاری از فیلتر شن و ماسه را در اسکندریه یافتند که مربوط به سال ۵۰ میلادی است. این فیلتر برای تصفیه آب به منظور دستیابی به آب آشامیدنی سالم مورد استفاده قرار گرفت. از آن زمان ، ایده استفاده از فیلترهای شنی برای تصفیه آب های سطحی با هدف تصفیه چنین آبی برای به دست آوردن آب آشامیدنی سالم آشکار شد.

شن و ماسه یا سیلیس فیلتر شنی

در آغاز کاربرد تئوری فیلتر کردن توسط شن و ماسه یا همان سیلیس، فیلترهای شن آهسته طراحی شدند ، جایی که آنها در انگلستان و اسکاتلند به طور گسترده استفاده می شدند. به دنبال آن استفاده گسترده ای از فیلترهای شن آهسته حدود پنجاه سال بعد در ایالات متحده آمریکا انجام شد. در سال ۱۸۸۰ ، پاتریک کلارک فیلتر شن آهسته ایجاد کرد ، میزان فیلتر را افزایش داد و سطح زمین مورد استفاده برای ساخت فیلترها را در ایالات متحده آمریکا ، به ویژه ایالت نیوجرسی کاهش داد. فیلترهای شنی توسعه یافته با نرخ فیلتر بالا “فیلترهای شنی سریع” نامیده می شوند.

 

فرایند ساخت فیلتر های شنی

چنین فیلترهایی در صورت عدم استفاده از تصفیه با شفاف سازی شیمیایی ، که به دنبال آن فرآیند رسوب دهی انجام می شود ، سود زیادی خواهند داشت. ☻بعد از آن ، چندین نوع فیلتر اختراع شد ، زیرا آنها براساس نرخ فیلتر ، روشهای کار ، جهت جریان آب و روش کنترل روند رسوب طبقه بندی شدند. hatهمین جا بود که تحقیقات در مورد نحوه انتخاب محیط فیلتر برای فیلترها آغاز شد ، زیرا انواع مختلفی از مواد طبیعی به عنوان محیط فیلتر مورد استفاده قرار گرفتند ، از جمله:

ماسه سیلیکا ذغال سنگ

انتراسیت گرانت ایلمنیت ter

پس از چندین آزمایش مشخص شد که نوع اول ، یعنی ماسه سیلیس ، متداول ترین نوع در مصر است و از معادن شن و ماسه تهیه شده است ، زیرا مشخص شد که ماسه سیلیس در مقایسه با انواع دیگر ارزان است مقادیر زیادی در مصر وجود دارد.

فرایند شن ریزی در فیلتر های شنی

برداشتن نمونه شن و ماسه از هر منطقه در معدن ، متوجه می شویم که حاوی دانه هایی با قطرهای مختلف است. برای اینکه درصد اجزای نمونه شن و ماسه را بر اساس قطرها بفهمیم ، از مجموعه غربالهایی که روی یکدیگر قرار گرفته اند برای عبور وزن خاصی از شن استفاده می کنیم و وزن شنها را با قطرهای مختلف در هر غربال می دانیم ، به ترتیب برای نشان دادن درصد وزن دانه های شن با قطرهای مختلف. این فرآیند به (آزمایش دانه های شن توسط الک) معروف است. انشاالله در مقاله بعدی به طور مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت.

 

سیلیس استخر

سیلیس صادراتی

همدان ماین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
ArabicEnglishFrenchGermanPersianPortugueseRussianSpanish
×

سلام

برای استعلام قیمت بهترین راه گفتگوی انلاین است در خدمتتون هستیم.

09127336158

×